15 stycznia 2025 roku słyszeliśmy piękne deklaracje o współpracy i ratowaniu szpitali. „Nie będziemy wyrywać sobie lekarzy” – zapewniali samorządowcy. Dziś? Zamiast ratować oddziały w Pyskowicach, zarząd rozsyła e-maile do innych szpitali dotyczące możliwości przejęcia kadry medycznej poza powiat gliwicki z wygaszanych oddziałów. Czyli jednak planem nie było ratowanie szpitala, ale jego powolne wygaszanie? Mieszkańcy widzą różnicę między obietnicami a rzeczywistością. I mają prawo pytać: czy to już początek końca szpitala w Pyskowicach?
#Pyskowice #SzpitalPyskowice #ObronaSzpitala #StopLikwidacji #OchronaZdrowia #Samorząd #MieszkańcyMająPrawoWiedzieć #RatowaćSzpital #ZdrowieNiePolityka #Powiat #Śląsk #LokalnaPolityka



